flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, щ

12 серпня 2016, 08:38

 Набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»

З 27 липня 2016 року набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» №1446-19 від 07.07.2016, відповідно до даного Закону, водії, які керують транспортними засобами у нетверезому стані або під впливом лікарських препаратів платитимуть штрафи у великих розмірах.
Відповідно до чинної ст.130 КУпАП мінімальне покарання за керування транспортним засобом  у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів становитиме штраф у розмірі 600 неоподатковуваних законом мінімумів доходів громадян, тобто 10 200 грн – і одночасно позбавлення прав керування транспортними засобами на строк один рік.
Повторне таке правопорушення протягом двох років передбачає штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів, що становить 20400 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
За аналогічне правопорушення втретє протягом п'яти років, передбачається штраф у розмірі 2400 неоподатковуваних податків мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 грн – і позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років.
Крім того, вживання водієм після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських засобів, виготовлених на їх основі (крім призначених лікарем або тих, що входять в офіційний склад аптечки) передбачає штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 грн., і позбавлення прав керування транспортними засобами на три роки або позбавлення прав у поєднанні з адміністративним арештом на 15 діб.
Водії та учасники дорожнього руху зверніть увагу на те, що судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення суворо дотримуються вимог Закону, тому будуть забезпечувати повне об’єктивне і неупереджене дослідження всіх доказів по справах. Особливу увагу належить звернути на викладення доказів, як тих що підтверджують доведеність вини правопорушника так і тих, які спростовують факт вчинення особою правопорушення.
Дотримання вимог Закону є вкрай важливим, особливо при розгляді справ за порушення, передбачені ст.130 КУпАП, адже санкції за вчинення цього правопорушення значно перевищують санкції за деякі кримінальні правопорушення, тому при складанні протоколу працівниками органів ДПС будьте уважними, залучайте свідків та не відмовляйтесь від медичного огляду, у поясненнях записуйте тільки свої свідчення, а не зі слів поліції та інших заінтересованих осіб.
Особи, які беруть участь у справі про адміністративне правопорушення та відносно яких складено протокол керуються правами та обов’язками ст.268 та ст.272 КУпАП.
 
Голова Великописарівського районного суду А.І. Савєльєва