Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
31 березня 2019 рок відбудуться чергові вибори Президента України, та у цей день виборці реалізують своє право вибору Президента України шляхом голосування.
При цьому Великописарівський районний суд Сумської області доводить до відома постанову ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ № 191 від 2 лютого 2019 року «Про Роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України» (повний текст: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0191359-19).
Так, складання та уточнення списків виборців на виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України здійснюються відповідно до Законів України "Про вибори Президента України", "Про Державний реєстр виборців".
Громадяни України, які мають право голосу на виборах, є виборцями та можуть реалізувати це право на виборчих дільницях, де вони включені до списків виборців. Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.
Органи ведення Реєстру для кожної звичайної виборчої дільниці, утвореної на території, на яку поширюються їх повноваження, складають попередні списки виборців у двох примірниках на паперовому носії, а також виготовляють іменні запрошення виборцям, включеним до попередніх списків виборців на відповідних звичайних виборчих дільницях.
Орган ведення Реєстру не пізніш як за вісім днів до дня виборів передає один примірник попереднього списку виборців на паперовому носії та виготовлені іменні запрошення дільничній виборчій комісії відповідної звичайної виборчої дільниці.
Наступного дня після отримання попереднього списку виборців дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.
Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці не пізніш як за п’ять днів до дня виборів надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомляє, зокрема, про включення його до попереднього списку на звичайній виборчій дільниці.
Виборець має право ознайомитися із попереднім списком та перевірити правильність внесених до нього відомостей безпосередньо у приміщенні дільничної виборчої комісії.
Якщо виборець виявив неправильності у попередньому списку, він має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Реєстру чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.
До заяви про уточнення попереднього списку додаються документи (копії документів), які підтверджують зазначені в ній відомості.
У разі виявлення невключення особи до попереднього списку на звичайній виборчій дільниці до заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують наявність у такої особи права голосу та належність її виборчої адреси до цієї звичайної виборчої дільниці.
Документом, який підтверджує відомості про особу (прізвище, ім’я, по батькові, дату народження), громадянство України, належність її виборчої адреси до відповідної виборчої дільниці, є паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, які недавно набули громадянства України), довідка про реєстрацію місця проживання виборця (у разі коли у паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання). Копії відповідних документів (копії сторінок паспорта громадянина України, на яких зазначені прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження, серія, номер паспорта, ким і коли виданий паспорт, відмітка про реєстрацію місця проживання, або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки разом з копією довідки про реєстрацію місця проживання особи) додаються до заяви про уточнення попереднього списку.
Кожен виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається із запитом щодо уточнення відомостей про виборця до відповідного органу ведення Реєстру, який зобов’язаний невідкладно надати відповідь на запит суду.
Рішення суду про внесення змін до списку виборців не пізніш як за п’ять днів до дня виборів подається виборцем до відповідного органу ведення Реєстру або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку - до дільничної виборчої комісії.
Прес-служба Великописарівського районного суду
Сумської області