Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
1. Порядок пропуску відвідувачів до приміщення суду
- Пропуск громадян до приміщення суду здійснюють працівники підрозділу «Грифон» на підставі документу, що посвідчує особу
- Особи, які прибули для участі у судових засіданнях допускаються у приміщення суду за наявності виклику суду, а у разі відсутності виклику–за розпорядженням судді або секретаря судового засідання чи судового розпорядника.
- Особи, які виявили бажання бути присутніми у відкритих судових засіданнях, як слухачі,допускаються до приміщення суду за розпорядженням судді, помічника судді чи секретаря судового засідання.
- Особи, які прибули на особистий прийом до голови суду чи заступника голови суду, керівника апарату суду допускаються у приміщення суду у дні та години особистого прийому.
2. Підстави відмови громадянам у проходженні до приміщення суду
- Відвідування приміщення суду громадянами для поза процесуального спілкування з суддями та працівниками суду з метою з’ясування позицій та перспектив розгляду конкретних справ, здійснення впливу на суддів та працівників апарату суду, отримання консультацій та порад у судді та працівників суду з питань здійснення правосуддя чи правових питань – не допускається.
- Не допускається відвідування приміщення суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
- Не допускається відвідування приміщення суду у шортах, майках, топіках, спортивному одязі, у неохайному одязі.
- Не допускається внесення громадянами у приміщення суду будь-яких колючих, ріжучих чи рублячи предметів або інструментів, будь яких видів холодної та вогнепальної зброї, наркотичних засобів та спиртних напоїв.
- Фото - та відео - зйомка під час судових засідань може бути дозволена ухвалою судді чи колегією суддів, яка розглядає конкретну справу. Фотографування та відео зйомка приміщень суду поза судовими засіданнями можливі з дозволу голови суду . У цих випадках проходження до приміщення суду з відео - та фотоапаратурою можливе з дозволу голови суду
3. Поведінка громадян під час судового засідання
- Перед початком судового засідання необхідно вимкнути мобільний телефон.
- Заходити до зали судового засідання потрібно після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання.
- При вході судді або колегії суддів до зали судового засідання потрібно встати та підводитись кожен раз, як до Вас звертається суддя, стоячи відповідати на запитання, задавати їх та давати пояснення по справі.
- До судді потрібно звертатися «Ваша честь»
- До учасників судового процесу потрібно звертатися ввічливо, використовуючи слова «пане…», «пані….», «шановний….», «шановна…».
- Забороняється перебивати суддю та учасників процесу, викрикувати з місця, якщо Ви хочете щось сказати, потрібно підняти руку, щоб Вам надали слово чи звернутися до головуючого з проханням надати слово, сказавши «Ваша честь».
- Категорично забороняється сперечатися із судом.
- Передавати судді документи та інші матеріали , що стосуються справи необхідно через судового розпорядника чи секретаря судового засідання.
- Відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб могли почути всі присутні у залі судового засідання.
4. Наслідки порушення правил поведінки в суді
- Попередження: за порушення правил поведінки у судовому засіданні.
- Видалення порушника із зали: за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.
- Штраф або адміністративний арешт за неповагу до суду.