Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У приміщенні Великописарівського районного суду Сумської області було проведено тренінг на тему «Правова допомога: стоп домашнє насильство» за участю голови суду В’юник Наталії Григорівни, начальника служби у справах дітей Великописарівської РДА Кузьменко Тетяни Леонідівни, директора Великописарівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Коноз Тетяни Олександрівни та заступника начальника відділу «Великописарівського бюро правової допомоги» Охтирського МЦ з надання БВПД Мороза Євгена Олександровича.
Тренінг було розділено на декілька етапів, на яких висвітлювались актуальні питання. На першому етапі розглянули рекомендації щодо особливості спілкування з потерпілими та виявлення ознак домашнього насильства. Для прикладу навели декілька ознак, які можуть вказувати на домашнє насильство, а саме: 1) фізичне насильство - незвичні опіки (цигаркою або гарячим посудом, тощо);зміщення суглобів (вивихи), переломи кісток, гематоми, подряпини, садна, синці з нетиповим місцем розташування (наприклад, на щоках, очах, губах, стегнах, кінцівках пальців, інше); 2) сексуальне насильство – відсутність догляду за собою (недотримання правил особистої гігієни), боязнь осіб протилежної (або певної) статі; уникнення контактів з людьми; 3) психологічне насильство – насильство відносно звірів, замкнутість, страх або навпаки, повна відсутність страху, зухвала поведінка, почуття провини, тривожність та інше.
На тренінгу були вивчені рекомендації щодо спілкування з потерпілими: не засуджувати, проявляти участь і визнавати значущість сказаного особою, надавати практичну допомогу і підтримку, запитати особу про насильство, уважно слухати, сприяти у залученні соціальних служб.
На наступному етапі тренінгу ознайомилися з Порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженим постановою КМУ від 22.08.2018 р. № 658.
Морозов Євген Олександрович проінформував, що забезпечення надання правової допомоги здійснюється у порядку, встановленому ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», а саме, за зверненням постраждалої особи або її законного представника до центру, або під час виїзних прийомів до місцевих рад або інших установ та організацій чи за адресою потерпілої особи. Наголосив, що первинну допомогу можуть отримати будь-які особи без виключення. А щодо вторинної правової допомоги, необхідно підтвердження належності осіб до суб’єктів права на безоплатну вторинну допомогу.
Прес-служба Великописарівського районного суду Сумської області