flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Протокол № 6 від 27.04.2017 р. - чинний

 Додаток № 1 до протоколу № _6_ від 27.04.2017 року

 

Засади

використання автоматизованої системи документообігу Великописарівського районного суду

 

      1. Не розподіляти щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за чотирнадцять днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти  календарних днів;

- за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;

           

2. Спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій судових справ запроваджувати із розрахунку розподілу не менше ніж на двох суддів. При цьому врахувати рішення зборів суддів від 10.10.2016 року протокол № 7 про обрання слідчого судді (до 10.10.2019 року) та судді, уповноваженого на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх                         (до 23.11.2019 року), від 13.02.2017 року протокол № 3 про обрання судді з розгляду корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупцією (до 13.02.2018 року) та вважати їх чинними до закінчення встановленого терміну їх дії.

           

3. В разі якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, до її складу входить призначений автоматизованою системою головуючий та включаються судді, що визначаються  розпорядженням голови суду та мають дійсні  повноваження на час розподілу справи, у алфавітному порядку, починаючи з прізвища, яке слідує за прізвищем головуючого. Кількісний склад колегії суддів визначається процесуальним законодавством.

 

4. У разі виникнення обставин, що унеможливлюють подальшу участь судді, який не є головуючим (відпустка, відрядженням та інші випадки),  у розгляді справи, замість нього за розпорядженням голови суду, з урахуванням алфавітної черговості та завантаженості, призначається інший суддя.  

 

5.  У випадках виконання суддею іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя, а саме у випадках проведення узагальнення судової практики, аналізу стану здійснення судочинства, участі у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України, за розпорядженням голови суду допускається зменшення його  навантаження щодо розгляду справ до 20%, порівняно з навантаженням інших суддів, на встановлений період ;

 

6. У випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів автоматичний розподіл справ за розпорядженням голови суду може здійснюватися без урахування конкретного судді на встановлений період до вирівнювання навантаження;

            7. У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів і відповідно до вимог підпункту 2.3.55 цього Положення зафіксовано актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату або особи, яка виконує його обов’язки (із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення), розподіл судових справ між суддями здійснюється на підставі письмових вказівок голови суду з дотриманням принципу черговості та алфавітного порядку.

8.  Розгляд судових справ, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та розгляду в неробочі дні, розглядаються суддями, які в ці дні перебувають на чергуванні відповідно до графіка затвердженого головою суду або зборами суддів.

 

            9.   Навантаження щодо розгляду справ на суддю, яка обіймає адміністративну посаду голови суду,  встановити на рівні навантаження інших суддів.

           

            10.  Не враховувати дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, при розрахунку коефіцієнту навантаження судді, на момент автоматизованого розподілу судової справи.

 

            11. У разі настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, згідно з письмовою вказівкою голови суду за розпорядженням керівника апарату проводити повторний автоматичний розподіл справ між іншими суддями з дійсними повноваженнями.

 

12. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) передаються:

- судові справи, що надійшли для вирішення питання про повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368–373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 117, 119–121, 121-2, статтями 259–264, 267 (крім частини дев’ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 535 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов’язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

            -   заяви про відновлення втраченого судового провадження;

            -  заяви про забезпечення позову, доказів.

Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді.

У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (судді-доповідача), у всіх вищевказаних випадках, такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах.

13. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) передаються:

- судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз’яснення судового рішення. 

У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (судді-доповідача) такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу, якщо відсутність головуючого судді (судді-доповідача) призведе до неможливості розгляду цих справ та матеріалів у строки, встановлені чинним законодавством.